Nerob iným, čo nechceš, aby robili tebe...

Autor: Marta Kasmanová | 9.2.2018 o 20:27 | (upravené 9.2.2018 o 20:36) Karma článku: 3,58 | Prečítané:  1206x

...vzdychla som si nedávno pri jednej životnej podpásovke prehĺtajúc trpkú slinu. Zlo plodí ďalšie zlo. A ešte sa aj vracia ako bumerang. To síce aj dobro. Ale kto si ho všíma?

Potom je tu karma. Je naozaj zdarma. A je jej dosť pre všetkých. Preto dostávajú aj tí, ktorí si nič neobjednali. Ktorí ju neriešia. Ako ja. Alebo vy. Prídete k nej rovnako ako k neželaným reklamným letákom v schránke. Tiež ste si ich nepýtali a predsa chodia. Karma je už taká. Vtiera sa do života ako uvrieskaný zelený mimozemšťan do najlepšej scény vo filme. A za ním nekonečné mobilné dáta, prípravky proti vaginálnej mykóze a najvýhodnejšie hypotéky. Nečakane a zásadne nevhod. Prásk. Pretne tok udalostí a odrazu viete, že vás zasa dobehla. 

Možno sa v živote, tak ako ja, riadite heslom „nerob iným, čo nechceš, aby robili tebe“. Všemožne sa snažíte správať tak, aby vám nikto nič zlé vracať nemusel. Ako ja. Ale občas sa aj majster tesár utne. A tak urobíte niečo, na čo nie ste zrovna hrdí. Možno vás to aj škrie.  Výčitkám však napokon zavrie hubu ego. Presvedčí svedomie, že to bolo pre dobrú vec. Pre vašu dobrú vec. Aj moju. A život ide ďalej. Pokojne aj celý ďalší rok.

Ale karma si váš skutok pamätá. Aj krivdu, ktorú spôsobil. Nezáleží na tom, komu. Visí niekde medzi nebom a zemou a čaká, kým pôjde niekto okolo, drcne do nej a ona sa dokotúľa späť ku vám.  Alebo ku mne. Aká náhoda. A vám jedného pekného dňa urobí niekto, od koho by ste to vôbec nečakali, presne to isté, čo ste vykonali svojho času vy. Niekomu, kto to od vás rovnako nečakal. Kto by si to ale pamätal? Preto zostanete prekvapení. Potom sa hneváte. Z vašej mysle sa vylievajú kýble nenávisti a krivdy. Až nimi celkom naplníte svoje vnútro. Ako ja.

A odrazu si spomeniete. Hnev je razom preč. Zrazu chápete, ako veľmi ste kedysi svojou bezohľadnosťou niekoho zranili. V hlave sa vám vyškierajú tie otrepané slová: karma je zdarma. Sebaľútosť je nanič. Chce sa vám smiať. Práve ste zožali. Spravodlivosti je učinené zadosť. Misky váh sú zrovnané a môžeme ísť ďalej.  Či?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?